Digitalizace podnikání

14.06.2021 | 3 min

11. díl: Ransomware: Jak se chránit proti jednomu z největších kybernetických rizik?

V dnešní době jsou téměř všechny podnikatelské subjekty závislé na informačních technologiích a internetu – dokonce i zemědělci a řemeslníci řídí své procesy pomocí počítačů. Přesto je kybernetická gramotnost v Čechách velice nízká a pouze zlomek podnikatelů věnuje kyberbezpečnosti dostatečnou pozornost.

31.05.2021 | 5 min

10. díl: Jak vybrat platební bránu pro váš e-shop

Úspěšnost podnikání dnes nespočívá jen v kvalitním zboží nebo službě, ale v celé řadě dalších aspektů. Jedním z nich je i možnost rychlého a snadného zaplacení online prostřednictvím platebních bran. Podle čeho platební bránu vybrat? Poradíme vám, na co se zaměřit a představíme vám také výhody pěti největších poskytovatelů platebních bran u nás.

23.02.2021 | 4 min

9. díl: Rozvoz jídla: Srovnání poskytovatelů z pohledu restaurací

Pandemie koronaviru zasáhla celý svět byznysu, restaurace jsou ovšem jedním z nejvíce postižených sektorů. Téměř polovina stravovacích zařízení přerušila činnost, zbytek provozovatelů se snaží alespoň částečně kompenzovat ušlý zisk prodejem jídla s sebou přes okénko nebo jeho rozvozem. To je během opatření proti pandemii velice pohodlné pro zákazníky, nicméně podmínky rozvozu restauracím mnohdy způsobují ještě větší ztrátu. Jaké jsou aktuálně možnosti online prodeje jídla v České republice a pro kterého poskytovatele se rozhodnout, aby se vám to vyplatilo?

28.01.2021 | 4 min

8. díl: TOP 12 aplikací pro vaše podnikání

Věděli jste, že podle průzkumu společnosti RiskIQ na světě existuje více než 8,93 milionů aplikací? Uživatelé Androidu si v roce 2020 mohli vybrat z 2,87 milionů aplikací a majitelé zařízení s iOS měli na výběr z více než 1,96 milionů mobilních appek. Řada aplikací je určena čistě na zábavu, některé z nich se však mohou stát praktickým nástrojem pro podnikatele, který jim zefektivní jejich podnikání. Digitalizace a chytré aplikace vám ušetří spoustu času i financí, a navíc usnadní práci vám, vašim obchodním partnerům i zákazníkům. Pojďme si některé z nich představit.

01.09.2020 | 4 min

7. díl: Digitalizace podnikání: Uzavírání smluv online

Současná koronavirová krize urychlila zavádění nových technologií v podnikání. Podnikatelé díky digitalizaci zjistili, že některé procesy je možné dělat podstatně efektivněji. Jedním z takovýchto procesů se stalo i uzavírání smluv online. Víte, jak z pohledu práva správně uzavírat smlouvy elektronicky?

27.08.2020 | 4 min

6. díl: Trend virtuálních asistentek: Nejsou vidět, ale jejich práce rozhodně ano

Nestíháte? Potřebovali byste ulevit sobě či svým zaměstnancům od práce, kterou může vyřešit někdo i na dálku? Tak zkuste využít služeb virtuální asistentky. V článku se společně zaměříme na to, s čím vám může pomoci, kde ji hledat i jak si spolupráci s ní správně nastavit.

25.08.2020 | 3 min

5. díl: Podnikáte v zemědělství? Využijte všechny možnosti digitalizace

Nové technologie mění všechna odvětví podnikání, a to včetně zemědělství. Podle průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dnes již více než čtyři pětiny podnikatelských subjektů v zemědělství využívají moderní technologie či nástroje.

11.08.2020 | 4 min

4. díl: Objevte výhody bezpapírové kanceláře a ušetřete díky digitalizaci procesů

Uvažovali jste někdy nad tím, kolik papíru ve firmě každý den spotřebujete? A věděli jste, že podle průzkumů až 45 % veškerého tištěného materiálu skončí ještě ten samý den v koši? V našem článku se dozvíte, proč stále více firem přechází na digitalizaci procesů, jaké jsou výhody bezpapírové kanceláře a jak začít ve firmě fungovat bez papíru.

23.07.2020 | 2 min

3. díl: Bezpečnost ve světě bankovnictví

Podle statistik počet kybernetických útoků rok od roku roste a velké množství útoků na internetu se týká právě bankovnictví. Jakými způsoby banky své klienty chrání před kybernetickými zločinci? Jak bankovní identita souvisí s bezpečností? A co je to CEB a CEB Plus?

14.07.2020 | 3 min

2. díl: Jak vám může firemní účet usnadnit podnikání?

Podnikání je spojené s celou řadou povinností. V současnosti však existuje mnoho nástrojů, které vám dokáží podnikání podstatně ulehčit. Jedním z nich je i firemní bankovnictví. Jak se liší podnikatelský účet od účtu pro fyzické osoby a jaké funkce a možnosti přináší?