Digitalizace podnikání

30.04.2024 | 3 min

35. díl: Přijímejte platby svým mobilem s aplikací SoftPOS od ČSOB

Bezkontaktní placení je dnes již standardem. Zákazníci na platebním terminálu jednoduše „pípnou“ svoji kartu, mobil nebo chytré hodinky a mají zaplaceno. Věděli jste ale, že s mobilem můžete nejen platit, ale stejně jednoduše i přijímat platby? Postačí vám k tomu aplikace SoftPOS od ČSOB.

23.02.2024 | 2 min

33. díl: Obchodujte na finančních trzích se službou ČSOB CEB

ČSOB poskytuje svým firemním klientům se smlouvou o obchodování na finančních trzích aktuální a přehledné informace o finančních trzích přímo v mobilní aplikaci CEB Mobile a v online portálu CEB. Jediným kliknutím můžete nakupovat a prodávat devizy podle aktuálních kurzů. Zjistěte, jak služba funguje a jaké výhody vám přinese.

16.02.2024 | 3 min

32. díl: Aplikace CEB Mobile od ČSOB v novém designu a s novými funkcemi

I firemní online bankovnictví následuje obecný trend - a polovina firem už ovládá své účty v bance skrze mobilní aplikaci. Část menších firem a podnikatelů dokonce dle průzkumů a statistik používá pouze mobilní aplikaci. V reakci na tyto skutečnosti a na zpětnou vazbu od klientů i v ČSOB připravili zásadní vylepšení aplikace CEB Mobile. Od konce roku 2023 tak můžete využívat nejen uživatelsky přívětivější rozhraní, ale i řadu nových funkcí pro ještě pohodlnější správu podnikatelských financí.

23.01.2024 | 8 min

31. díl: Michaela Bauer z ČSOB: V současné době jsme už zkrátka technologickou firmou

Michaela Bauer je členkou představenstva ČSOB, kde má na starosti technologie, inovace, AI a digitalizaci. Přečtěte si rozhovor o tom, jak se mění bankovní procesy, jak v ČSOB využívají umělou inteligenci a další technologické inovace či o tom, jakým směrem se bude bankovnictví vyvíjet.

15.01.2024 | 5 min

30. díl: TOP 13 aplikací pro vaše podnikání

Věděli jste, že podle průzkumu společnosti RiskIQ na světě existuje více než 8,93 milionů aplikací? Uživatelé Androidu si v roce 2020 mohli vybrat z 2,87 milionů aplikací a majitelé zařízení s iOS měli na výběr z více než 1,96 milionů mobilních appek. Řada aplikací je určena čistě na zábavu, některé z nich se však mohou stát praktickým nástrojem pro podnikatele, který jim zefektivní jejich podnikání. Digitalizace a chytré aplikace vám ušetří spoustu času i financí, a navíc usnadní práci vám, vašim obchodním partnerům i zákazníkům. Pojďme si některé z nich představit.

14.11.2023 | 2 min

29. díl: S ČSOB vašemu podnikání už neunikne žádná dotační příležitost

Zorientovat se ve všech dotačních příležitostech a hlídat podmínky a termíny uzávěrek může být pro podnikatele velice časově náročné. ČSOB svým firemním klientům proto poskytuje ucelené a aktuální informace přímo ve službě CEB a v aplikaci CEB Mobile.

07.11.2023 | 2 min

28. díl: Služba Business Connector od ČSOB přináší uživatelům řadu vylepšení

Business Connector pomáhá českým podnikatelům a firmám s automatizací a digitalizací účetnictví a se správou financí. Od 31. července 2023 je klientům ČSOB k dispozici nová verze aplikace, která vznikla na základě podnětů, zkušeností a přání uživatelů. Cílem nových funkcí je ještě pohodlnější používání aplikace a vyšší míra automatizace každodenních činností.

21.08.2023 | 2 min

26. díl: Virtuální asistentka Kate od ČSOB mění svět firemního bankovnictví

Virtuální asistentka Kate je součástí mobilní aplikace pro firemní klienty ČSOB již od února 2022, kdy proběhlo pilotní spuštění na vybraných 687 firmách. Nyní má Kate více než 12 000 aktivních uživatelů z řad českých podnikatelů. Zjistěte, s čím vám ve vašem podnikání Kate pomůže a jak tato novinka mění svět byznysu.

07.03.2023 | 3 min

24. díl: Počet kyberútoků dramaticky roste. Jak se bránit?

Podle policejních statistik jen letos čelilo kybernetickým útokům už více než 15 tisíc lidí a průměrná škoda podle České bankovní asociace činí přibližně 160 tisíc korun. Zasaženi přitom mohou být prakticky všichni, kdo mají účet a platební kartu. Jaké jsou nejčastější praktiky internetových podvodníků a jak se jim bránit? Odpověď nabízí preventivní kampaň ČSOB s názvem Braňte se rozumem.

13.02.2023 | 1 min

23. díl: Nová výuková aplikace Filip od ČSOB vzdělává děti v oblasti financí

ČSOB představila novou výukovou aplikaci Filip – poznej svět peněz, která zábavným způsobem provádí děti základy finanční gramotnosti. Krátká edukativní videa, která vznikla ve spolupráci s policejními preventisty a bankovními experty, představují to nejdůležitější ze světa peněz.

07.11.2022 | 2 min

22. díl: Zjednodušte si firemní účetnictví se službou Business Connector

Služba Business Connector od ČSOB slouží k automatické výměně dat mezi bankou a vaším účetním systémem. Výsledkem je maximální efektivita, bezpečnost a úspora času i financí. Tato služba je přitom pro všechny firemní klienty i OSVČ zcela zdarma. Co vám přinese?

02.05.2022 | 6 min

19. díl: Jak zabezpečit své firemní finance?

Několik článků už jsme věnovali bezpečí v prostředí internetu a při online komunikaci. Jak se ochránit před hrozbami, které jsou spojeny s využíváním finančních služeb? Instinkt by mohl radit využívat zásadně osobní jednání v pobočce a vlastnoručně podepsané příkazy. Ověření podpisu na papíře s podpisovým vzorem sice je tady s námi roky, je odzkoušené, ale tudy cesta k pohodlnému „bankování“ nevede. Nejjistější je využít moderní digitální služby.

27.04.2022 | 6 min

18. díl: Nejčastější praktiky podvodných firem na internetu

Externích rizik v podnikatelském prostředí je celá řada. V tomto článku se zaměříme na ta, která souvisí s podvody na internetu, s nimiž se můžete setkat během své podnikatelské činnosti či přímo v rámci obchodních jednání. Zjistěte, jak se bránit proti různým hackerským útokům.

04.04.2022 | 3 min

17. díl: Mobilní aplikace pro firemní bankovnictví: Podle čeho vybrat tu nejlepší?

Mobilní bankovnictví pro osobní účty dnes používá většina lidí. Méně běžné jsou ale mobilní aplikace pro firemní účty. Přinést stejný komfort uživatelům z řad podnikatelů totiž není vůbec snadné. Podívejte se, na co se při výběru mobilní aplikace zaměřit.

07.03.2022 | 3 min

15. díl: Nabídněte svým zákazníkům moderní platební metody pomocí chytrých telefonů a hodinek

Díky novým technologiím mohou zákazníci využít na bezhotovostní úhrady svá osobní chytrá zařízení, jako jsou telefony nebo hodinky. To jim přináší nejen pohodlí, ale také další úroveň bezpečnosti. Zákazníci si nový způsob úhrady oblíbili a počty transakcí rostou. Jděte s dobou a nabídněte svým zákazníkům moderní platební metody i vy.

21.02.2022 | 3 min

14. díl: Vishing aneb Hackeři útočí už i po telefonu

Pandemie kromě jiného urychlila trend digitalizace. S přesunem služeb do online prostředí jde ale také ruku v ruce nárůst kybernetických útoků. Hackeři přitom využívají stále sofistikovanější metody, jak od lidí vylákat citlivé údaje. Nejnovější hrozbou je vishing neboli podvodné telefonáty.

07.02.2022 | 2 min

13. díl: Okamžité odchozí i příchozí platby přinášejí výhody hlavně firmám

Všechno okolo se zrychluje a výjimkou nejsou ani bankovní transakce. Možná už jste slyšeli o možnosti okamžitých převodů mezi účty, a to nejen v rámci jedné banky, ale i mezi různými bankami. Platby v řádu vteřin podporuje hned několik českých bank – jak odchozí, vámi zadávané, tak příchozí, když někdo platí vám.

24.01.2022 | 2 min

12. díl: Elektronické podepisování smluv pomocí chytrého telefonu je snadné a bezpečné

Hledáte způsob, jak elektronicky podepisovat různé dokumenty nezbytné pro komunikaci s bankou? I.CA RemoteSign je unikátní moderní mobilní aplikace, která je alternativou k používání čipové karty s digitálním certifikátem. Uživatel ale nemusí certifikát složitě zprovoznit ani mít po ruce čtečku čipových karet – a může elektronicky podepisovat dokumenty, kdykoli má své mobilní zařízení u sebe. Toto řešení elektronického podpisu je navíc zcela zdarma.

10.01.2022 | 3 min

11. díl: Bankovní identita vám zpřístupní nové možnosti ve světě online služeb

Hlavní myšlenkou bankovní identity je poskytnout uživatelům jednotné přihlašovací údaje k celé řadě online služeb, a to včetně služeb státní správy. Seznam portálů, ke kterým se můžete pomocí bankovní identity přihlásit, se navíc neustále rozrůstá. Využijte výhody digitalizace na maximum – je to bezpečné, rychlé a jednoduché.

14.06.2021 | 3 min

10. díl: Ransomware: Jak se chránit proti jednomu z největších kybernetických rizik?

V dnešní době jsou téměř všechny podnikatelské subjekty závislé na informačních technologiích a internetu – dokonce i zemědělci a řemeslníci řídí své procesy pomocí počítačů. Přesto je kybernetická gramotnost v Čechách velice nízká a pouze zlomek podnikatelů věnuje kyberbezpečnosti dostatečnou pozornost.

31.05.2021 | 5 min

9. díl: Jak vybrat platební bránu pro váš e-shop

Úspěšnost podnikání dnes nespočívá jen v kvalitním zboží nebo službě, ale v celé řadě dalších aspektů. Jedním z nich je i možnost rychlého a snadného zaplacení online prostřednictvím platebních bran. Podle čeho platební bránu vybrat? Poradíme vám, na co se zaměřit a představíme vám také výhody pěti největších poskytovatelů platebních bran u nás.

23.02.2021 | 5 min

8. díl: Rozvoz jídla: Srovnání poskytovatelů z pohledu restaurací

Pandemie koronaviru zasáhla celý svět byznysu, restaurace jsou ovšem jedním z nejvíce postižených sektorů. Téměř polovina stravovacích zařízení přerušila činnost, zbytek provozovatelů se snaží alespoň částečně kompenzovat ušlý zisk prodejem jídla s sebou přes okénko nebo jeho rozvozem. To je během opatření proti pandemii velice pohodlné pro zákazníky, nicméně podmínky rozvozu restauracím mnohdy způsobují ještě větší ztrátu. Jaké jsou aktuálně možnosti online prodeje jídla v České republice a pro kterého poskytovatele se rozhodnout, aby se vám to vyplatilo?

01.09.2020 | 4 min

7. díl: Digitalizace podnikání: Uzavírání smluv online

Současná koronavirová krize urychlila zavádění nových technologií v podnikání. Podnikatelé díky digitalizaci zjistili, že některé procesy je možné dělat podstatně efektivněji. Jedním z takovýchto procesů se stalo i uzavírání smluv online. Víte, jak z pohledu práva správně uzavírat smlouvy elektronicky?

27.08.2020 | 4 min

6. díl: Trend virtuálních asistentek: Nejsou vidět, ale jejich práce rozhodně ano

Nestíháte? Potřebovali byste ulevit sobě či svým zaměstnancům od práce, kterou může vyřešit někdo i na dálku? Tak zkuste využít služeb virtuální asistentky. V článku se společně zaměříme na to, s čím vám může pomoci, kde ji hledat i jak si spolupráci s ní správně nastavit.

25.08.2020 | 3 min

5. díl: Podnikáte v zemědělství? Využijte všechny možnosti digitalizace

Nové technologie mění všechna odvětví podnikání, a to včetně zemědělství. Podle průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dnes již více než čtyři pětiny podnikatelských subjektů v zemědělství využívají moderní technologie či nástroje.

11.08.2020 | 4 min

4. díl: Objevte výhody bezpapírové kanceláře a ušetřete díky digitalizaci procesů

Uvažovali jste někdy nad tím, kolik papíru ve firmě každý den spotřebujete? A věděli jste, že podle průzkumů až 45 % veškerého tištěného materiálu skončí ještě ten samý den v koši? V našem článku se dozvíte, proč stále více firem přechází na digitalizaci procesů, jaké jsou výhody bezpapírové kanceláře a jak začít ve firmě fungovat bez papíru.

23.07.2020 | 2 min

3. díl: Bezpečnost ve světě bankovnictví

Podle statistik počet kybernetických útoků rok od roku roste a velké množství útoků na internetu se týká právě bankovnictví. Jakými způsoby banky své klienty chrání před kybernetickými zločinci? Jak bankovní identita souvisí s bezpečností? A co je to CEB a CEB Plus?

14.07.2020 | 3 min

2. díl: Jak vám může firemní účet usnadnit podnikání?

Podnikání je spojené s celou řadou povinností. V současnosti však existuje mnoho nástrojů, které vám dokáží podnikání podstatně ulehčit. Jedním z nich je i firemní bankovnictví. Jak se liší podnikatelský účet od účtu pro fyzické osoby a jaké funkce a možnosti přináší?