13. díl: Elektronické podepisování smluv pomocí chytrého telefonu je snadné a bezpečné

Hledáte způsob, jak elektronicky podepisovat různé dokumenty nezbytné pro komunikaci s bankou? I.CA RemoteSign je unikátní moderní mobilní aplikace, která je alternativou k používání čipové karty s digitálním certifikátem. Uživatel ale nemusí certifikát složitě zprovoznit ani mít po ruce čtečku čipových karet – a může elektronicky podepisovat dokumenty, kdykoli má své mobilní zařízení u sebe. Toto řešení elektronického podpisu je navíc zcela zdarma.

Kdy využijete digitální podpis I.CA RemoteSign

I.CA RemoteSign nabízí v kombinaci se službou CEB Virtuální pobočka široké uplatnění zejména při vzdáleném podepisování smluv a jiných závazných dokumentů mezi klientem a bankou. Slouží rovněž pro potvrzování změn při on-line správě firemního bankovnictví, např. pro přidávání či odebrání uživatelů nebo jejich oprávnění.

Jde o aplikaci, která je výsledkem spolupráce ČSOB a První certifikační autority (I.CA), jež je renomovaným mezinárodním poskytovatelem služeb digitální identity. Instalovaná aplikace spravuje pouze přístup k digitálnímu certifikátu, ten není přímo v mobilním zařízení klienta, ale je bezpečně uložen na serveru společnosti I.CA. Díky tomu je toto řešení bezpečné, hardwarově neutrální a stejný certifikát může být využíván střídavě z více mobilních zařízení. Přístup k certifikátu je na každém zařízení chráněn heslem nebo otiskem prstu.

Sjednání služby včetně vydání certifikátu probíhá přímo v pobočkách ČSOB. Uživatelé mohou využít i nadstandardní zákaznickou podporu ze strany provozovatele služby.

Jak funguje elektronický podpis dokumentů pomocí aplikace I.CA RemoteSign

 1. Vyberte dokument, který chcete elektronicky podepsat, a zvolte způsob podpisu pomocí aplikace I.CA RemoteSign.
 2. Podepisovaný dokument si můžete následně pro ověření zobrazit ve svém mobilním telefonu.
 3. K dokumentu jednoduše připojte svůj elektronický podpis (certifikát).

Takto uskutečněný elektronický podpis má ze zákona stejnou váhu, jako má vlastnoruční podpis na papírovém dokumentu. Jen je rychlejší, pohodlnější a šetrnější vůči životnímu prostředí, protože podepisované dokumenty není třeba tisknout.

Tip Potřebujete investovat do rozvoje svého podnikání nebo pokrýt provozní náklady? Využijte úvěry ČSOB. Maximální výše úvěru je 10 mil. Kč a splatnost úvěru je až 15 let. Úvěr až 600 tis. Kč můžete získat bez zajištění.

Jak získáte elektronický podpis I.CA RemoteSign

 1. V pobočce ČSOB si necháte vydat certifikát pro I.CA RemoteSign a získáte obálku s kódem pro aktivaci aplikace.
 2. Stáhnete si a nainstalujete aplikaci I.CA RemoteSign do svého chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace je k dispozici bezplatně v Google Play nebo na App Store.
 3. Při prvním spuštění aktivujete aplikaci pomocí aktivačního kódu z obálky a zvolíte si vlastní heslo pro přístup do aplikace a tím i ke svému certifikátu.
 4. Pro uživatele certifikátu je zřízení i následné používání služby zcela zdarma.
Stručně
 • I.CA RemoteSign nabízí v kombinaci se službou CEB Virtuální pobočka široké uplatnění zejména při vzdáleném podepisování smluv a jiných závazných dokumentů mezi klientem a bankou.
 • Jde o aplikaci, která je výsledkem spolupráce ČSOB a První certifikační autority (I.CA), jež je renomovaným mezinárodním poskytovatelem služeb digitální identity.
 • Takto uskutečněný elektronický podpis má ze zákona stejnou váhu, jako má vlastnoruční podpis na papírovém dokumentu.
 • Sjednání služby včetně vydání certifikátu probíhá přímo v pobočkách ČSOB. Zřízení i následné používání služby je zcela zdarma.

Zpět