Hele, startup letí!

06.12.2021 | 2 min

18. díl: Startupy milují spolupráci s ČSOB. A je to vidět!

Start it @ČSOB vznikl jako projekt v rámci společenské odpovědnosti a chceme s ním podpořit inovace v ČR. Přestože neposkytujeme startupům žádné nadstandardní financování, tak účastníci nakonec odchází velmi spokojení a předávají své pozitivní zkušenosti ostatním. V posledním kole akcelerace dosáhlo skóre doporučování dalším (Net Promoter Score) dokonce 100 %! A co se jim tak líbilo?

29.11.2021 | 2 min

17. díl: Mentoring vystřelí startup do výšky. A může i vás!

Zakladatelé startupů musí mít velmi široký záběr, aby dokázali celou firmu posunout k úspěchu, ale zároveň nemůžou být experti na všechno. Musí nastavit firmu tak, aby měla dobrou vizi, výborné lidi, aby přidávala hodnotu, uměla prodávat. Čas je extrémně tlačí, protože až 19 % z nich skončí proto, že je někdo předběhl.

26.11.2021 | 1 min

16. díl: Start it Demo day je opět tady!

Chcete se podívat na online přehlídku 10 úspěšných startupů? Tak si udělejte čas 7. prosince od 14 hodin.

15.11.2021 | 2 min

14. díl: Jak vypadá český startupový rybníček?

Startupy jsou důležitými hybateli ve světě inovací. Právě proto je ČSOB ve svém akceleračním programu Start it @ČSOB už skoro 3 roky podporuje. Svět startupů je dynamický, zajímavý, ale taky nepřehledný pro lidi zvenku. Rádi bychom vám ho trochu přiblížili.

08.09.2021 | 5 min

13. díl: Jak založit startup a zachovat si přitom duševní zdraví

Rozjet svoji vlastní firmu je dechberoucí proces. Někdy doslova. A jak je známo, člověk s nedostatkem kyslíku nemůže fungovat správně a bez něj to nedokáže vůbec. Jak ale zvládnout nápor dnů a měsíců, když se snažíte vypiplat svůj začínající podnik a nepřijít o duševní rovnováhu? Přinášíme vám pár rad, jak se nezbláznit, i když málo spíte, dřete jako kůň a čelíte velké nejistotě. Článek vznikl ve spolupráci se Start it @ČSOB.

10.08.2021 | 6 min

11. díl: 6 kroků, jak se stát dodavatelem velké firmy

Mít odběratele z řad velkých korporací či řetězců je snem nejednoho podnikatele. Stát se dodavatelem velké firmy je ovšem běh na dlouhou trať. Zejména u startupů a menších firem je B2B specifické, jelikož nabízejí často neznámé produkty a nemají dostatečné reference. Nic ovšem není nemožné.

29.06.2021 | 4 min

10. díl: Jakub Černý: Když se něco mění, je to většinou dobré znamení

Prázdniny jsou tady a s nimi i letní dovolené. Pokud ovšem neholdujete velkým rekreačním střediskům, ale naopak chcete na chvíli utéct od shonu velkoměsta, jistě by vám neměly ujít originální druhy ubytování v přírodě. Ve světě se velké oblibě těší tzv. glamping (z angl. glamorous camping, tedy úchvatné kempování). Jde o ubytování na samotě v přírodě a daleko od civilizace, ale se základním komfortem. Trend netradičních rekreačních objektů a zážitků uchvátil i pelhřimovskou partu nadšenců Treebee, kteří navrhují, vyrábí, prodávají a pronajímají designové posedy určené k rekreaci. Přečtěte si rozhovor s Jakubem Černým, spoluzakladatelem startupu Treebee o tomto unikátním podnikatelském záměru.

26.05.2021 | 5 min

9. díl: Petra Kubálková: Malý farmář přistupuje k půdě jako k vlastnímu dítěti

Startup Be a Farm supporter rozjíždí nezisková organizace cats2cats, která se věnuje prosazování férového přístup k ženám a otevírání nových příležitostí v podnikání. Od roku 2019 cats2cats spolupracuje s českou pobočkou EIT Food, kterou zajišťuje až do roku 2023 VŠCHT. Díky této spolupráci organizace získala v roce 2020 možnost vést projekt pro české farmářky a startupy v oblasti agrifood pod názvem EWA – Empowering Women in Agrifood. S absolventkami projektu EWA vznikla první série podcastů She Boss, která inspirovala projekt Be a Farm Supporter. Cílem tohoto startupu je podpora malých a lokálních zemědělců. O okolnostech podnikání malých farmářů v České republice a možných řešeních jejich nelehké situace jsme si povídali s Petrou Kubálkovou, zakladatelkou neziskové organizace cats2cats.

28.04.2021 | 7 min

8. díl: Jak zaujmout investora

Základem úspěchu při hledání financí pro rozjíždějící projekt je mít produkty či služby, o které se zákazníci poperou. Jste přesvědčeni, že právě to nabízíte? A přesto se vám nedaří získat investora? Zkuste se na celou věc podívat z jeho pohledu a nabídněte mu to, co opravdu hledá – pocit jistoty. To doporučuje izraelský marketingový expert Schlomi Shraga ve své prezentaci na GAN, mezinárodní síti podporující startupy. Jeho rady doplněné o naše tipy vám se sháněním investora jistě pomůžou.

11.01.2021 | 1 min

7. díl: Rozjíždíte podnikání? Přihlaste se do akceleračního programu Start it @ČSOB

Toužíte po vlastním podnikání, chcete si organizovat práci podle svých časových možností a dělat něco smysluplného? Rozjet vlastní byznys ovšem může být vcelku oříšek. Se vším, co vás na cestě k úspěšnému podnikání čeká, vám pomůže akcelerační program Start it @ČSOB, který je určený začínajícím start-upům a inovativním projektům.

20.04.2020 | 1 min

4. díl: Start it @ČSOB podpoří firmy, které pomohou v čase pandemie

Současná krize nahrává inovativním myšlenkám a mnoho podnikatelů ze startupové scény má skvělé nápady, jak na novou realitu během pandemie i po ní reagovat. Proto se ČSOB rozhodla podpořit čtyři projekty ve speciálním „koronavirovém“ kole svého programu Start it @ČSOB.

26.08.2019 | 6 min

2. díl: Startupy napravují, co nezvládají velké firmy

Zuzana Paulovics v ČSOB vede program, který pomáhá začínajícím inovativním firmám. Říká, že většina zakladatelů českých startupů přichází z korporátního prostředí.

Zuzana Paulovics

22.02.2019 | 3 min

1. díl: Akcelerace pro startupy

Začínající podnikatelé mívají dobré nápady, ale často nemají jasnou strategii, na čem budou vydělávat a také jim scházejí peníze na to, aby si zaplatili právníky nebo vyhodnotili situaci na trhu. Jejich podnikání pak stagnuje. ČSOB se jim rozhodla v rámci programu Start It @ČSOB pomoci. Jakým způsobem, prozrazuje Zuzana Paulovics.