Jak být dobrým lídrem

02.12.2021 | 4 min

5. díl: Jak být dobrým lídrem: Jak pracovat se stresem

Z letošního průzkumu společnosti Grafton Recruitment vyplynulo, že stres v práci zažívá 86 % lidí, z toho 18 % z nich bojuje s vyčerpávajícím stresem, který má negativní vliv na jejich zdraví. Na žebříčku 10 nejvíce stresujících povolání se umístili i manažeři. Jedná se totiž o povolání, které souvisí s vysokou mírou stresových faktorů. Jak se se stresem spojeným s náročnou vedoucí pozicí vypořádat?

25.11.2021 | 4 min

4. díl: Jak být dobrým lídrem: Jak řešit konflikty v kolektivu

Konflikty jsou běžnou součástí každodenního života a nevyhýbají se ani pracovnímu prostředí. Umění řešit konflikty je proto velmi důležitou dovedností každého dobrého manažera. Jaké jsou nejčastější příčiny konfliktů na pracovišti a jak se chovat ve chvíli, kdy konflikt nastane?

11.11.2021 | 4 min

3. díl: Jak být dobrým lídrem: Jak delegovat práci zaměstnancům

Odpovědí na to, jak nenechat veškeré úkoly na svých bedrech a vést tým k dobrým výsledkům, je delegování práce, které je jednou z klíčových dovedností úspěšných lídrů. Proč a jak práci delegovat? Jak kontrolovat zadané úkoly a jakým chybám se vyhnout?

21.10.2021 | 5 min

2. díl: Jak být dobrým lídrem: Typologie manažerů

Je lepším manažerem extrovert, nebo introvert? Má lepší předpoklady k tomu vést lidi flegmatik, cholerik, sangvinik či melancholik? A co vám o vaší osobnosti prozradí MBTI typologie? Zjistěte, jaký typ osobnosti jste vy, a jaké jsou vaše manažerské přednosti.

14.10.2021 | 4 min

1. díl: Jak být dobrým lídrem: Jak komunikovat se zaměstnanci a motivovat je

To, že je někdo šéf, automaticky neznamená, že je také lídr. Říká se, že někteří lidé se jako lídři rodí, ti ostatní se však musí naučit vést lidi a důležité manažerské vlastnosti pilovat. Co tedy udělat pro to, aby se z vás stal dobrý lídr?