Desatero podnikání

Chcete začít podnikat, ale nevíte, jak na to? Jestli máte nápad a odhodlání, s ostatním vám poradíme. Podívejte se na deset kroků, které vás při rozjezdu podnikání čekají – od důkladného plánování, přes administrativní a právní náležitosti až po tipy pro úspěšný prodej.

Desatero podnikání je přehledný průvodce deseti klíčovými oblastmi každého byznysu. Pomůže vám nejen v začátcích, ale i při nečekaných komplikacích. V jednotlivých kapitolách najdete užitečné informace i inspirativní články, návody a vzory potřebných dokumentů. Desatero podnikání vám pomůže zorientovat se ve světě byznysu, nastavit správné strategie i vyřešit možné překážky.   

Vydejte se s námi na cestu od prvního nápadu k prosperující firmě!

1

Motivace je základ: Proč a v čem podnikat?

Dokážete si sami odpovědět, proč chcete začít podnikat a jaký bude váš primární obor podnikání? Láká vás svoboda, vyšší výdělek, nebo třeba chcete jednoduše dělat to, v čem jste dobří? Víte, jaká je situace v daném oboru a jakou máte šanci uspět?

Nejnovější články

Všechny články
2

Štěstí přeje připraveným: Podnikatelský plán

Udělejte si byznys plán, spočítejte si, jestli vás podnikání uživí, určete, v čem budete unikátní a jak se o vás zákazníci dozví, nastavte ceny a identifikujte potenciální riziko, které může vaše podnikání ohrozit. Už vás nic nepřekvapí.

Nejnovější články

Všechny články
4

Cash flow je král

Peněžní toky jsou jednou z nejdůležitějších oblastí každého podnikání. Jak si je dobře naplánovat, aby vás nepřekvapila dočasná platební neschopnost? Jak minimalizovat výdaje a jak dlouho bude trvat, než začnete vytvářet zisk? Spočítejte si, kolik doopravdy potřebujete na rozjezd.

Nejnovější články

Všechny články
6

Jak založit a provozovat živnost

Jednoduchý návod, jak se stát OSVČ. Jak řešit zákonné povinnosti (daně, účetnictví, povolení a další) a jaké platby vás neminou? Podívejte se na přehledné seznamy, abyste na nic nezapomněli.

Nejnovější články

Všechny články
7

Držte pevně otěže: Jak zajistit rizika?

Jak si krýt záda před podnikatelskými riziky, neproplacením faktur, nedodržením smluvních podmínek nebo sezónními výkyvy ve vašem oboru podnikání? Jak se správně pojistit a jaké hrozby na vás číhají v internetovém prostředí?

Nejnovější články

Všechny články
10

Myslete na budoucnost: Podnikejte udržitelně

Udržitelnost v podnikání není pouze legislativním požadavkem, ale příležitostí. Víte, co je to ESG, nefinanční reporting (CSRD), uhlíková stopa či cirkulární ekonomika? Zorientujte se v tématech udržitelnosti a připravte své podnikání na budoucnost už dnes.

Nejnovější články

Všechny články