Desatero podnikání

Chcete začít podnikat, ale nevíte, jak na to? Jestli máte nápad a odhodlání, s ostatním vám poradíme. Podívejte se na deset kroků, které vás při rozjezdu podnikání čekají – od důkladného plánování, přes administrativní a právní náležitosti až po tipy pro úspěšný prodej.

1

Motivace je základ: Proč podnikat?

Dokážete si sami odpovědět, proč chcete začít podnikat? Láká vás svoboda, vyšší výdělek, nebo třeba chcete jednoduše dělat to, v čem jste dobří? Ujasněte si, zda je podnikání pro vás to pravé.

Nejnovější články

Všechny články
2

V čem budete podnikat

Vyjasněte si dopředu, jaký bude váš primární obor podnikání, co vás uživí, jaká je situace v daném oboru, jaké jsou bariéry vstupu na daný trh, jaká je tam konkurence a jaká je vaše konkurenční výhoda. Jakou šanci máte uspět na daném trhu?

Nejnovější články

Všechny články
3

Štěstí přeje připraveným: Podnikatelský plán

Udělejte si byznys plán, spočítejte si, jestli vás podnikání uživí, určete, v čem budete unikátní a jak se o vás zákazníci dozví, nastavte ceny a identifikujte potenciální riziko, které může vaše podnikání ohrozit. Už vás nic nepřekvapí.

Nejnovější články

Všechny články
4

Cash flow je král

Peněžní toky jsou jednou z nejdůležitějších oblastí každého podnikání. Jak si je dobře naplánovat, aby vás nepřekvapila dočasná platební neschopnost? Jak minimalizovat výdaje a jak dlouho bude trvat, než začnete vytvářet zisk? Spočítejte si, kolik doopravdy potřebujete na rozjezd.

Nejnovější články

Všechny články