Umělá inteligence v podnikání

16.11.2023 | 4 min

6. díl: Autorské právo k dílu vytvořenému umělou inteligencí

Umělá inteligence zažívá v posledním období rychlý vývoj a pomalu se začíná používat ke generování například marketingového obsahu, ať už textem nebo grafikou. Je široce dostupná a jednoduchá pro užívání – stačí zadat několik klíčových slov, případně i blíže vyspecifikovat, co má umělá inteligence vytvořit, a do několika minut máme před sebou její dílo. Nebo naše dílo? Kdo je autorem obrázku vygenerovaného umělou inteligencí? Co na autorství děl vytvořených umělou inteligencí říkají zákony a soudy si řekneme v následujících odstavcích, které však byly napsány zcela bez jejího přičinění.

21.09.2023 | 3 min

5. díl: 6 tipů, jak prakticky využít umělou inteligenci v marketingu

Umělá inteligence práci marketingových specialistů nenahradí, ale pomůže vám lépe pochopit vaše zákazníky a efektivněji investovat čas i finance na kampaně. Zjistěte, jak můžete využít AI ve svém podnikání, i když zrovna nemáte nové technologie v malíčku.

11.07.2023 | 2 min

4. díl: Jak na tvorbu vizuálního obsahu s pomocí AI

Umělá inteligence se v poslední době hodně skloňuje v souvislosti s tvorbou textového obsahu. Věděli jste ale, že umí stejně dobře posloužit při tvorbě toho vizuálního? Přestože nástroje na tvorbu a úpravu fotografií či grafických návrhů stále mají své mouchy, již dnes vám mohou ušetřit spoustu práce.

01.06.2023 | 4 min

3. díl: Jak na psaní textů s pomocí umělé inteligence

Umělá inteligence vám může při tvorbě textového obsahu v mnohém pomoci, je ale potřeba vědět, jak ji správně používat. AI pak můžete využít pro různé dílčí úkoly a ušetřit tak spoustu času i financí. Jak tedy s AI komunikovat a jaké aplikace jsou dostupné v češtině?

23.03.2023 | 9 min

1. díl: Umělá inteligence: Jak změní lidskou práci a svět podnikání?

Spuštění aplikace ChatGPT od OpenAI bezesporu představuje zásadní mezník nejen ve vývoji nových technologií, ale i ve vývoji pracovního trhu. Jak vám umělá inteligence může pomoct v práci či podnikání a jsou namístě obavy, že AI nahradí miliony pracovních míst?