Pojištění

04.11.2019 | 7 min

4. díl: Minimalizujte rizika podnikání pomocí pojištění finančních rizik

Pojištění finančních rizik je specifická oblast pojištění, která kryje především schopnost dostát závazkům ať už vašich vůči klientům, nebo naopak odběratelů vůči vám. Nabídka pojistek se stále rozšiřuje, můžete si pojistit jak rizikové faktury a schopnost splácet, tak smluvní záruky. Seznamte se s pojistkami, jaké jsou na trhu k mání, abyste znali své možnosti.

28.10.2019 | 4 min

3. díl: I výrobní stroj se dá pojistit

Pro výrobní firmy, jejichž podnikání stojí na nepřetržitém provozu průmyslových strojů, je i několikadenní výpadek hotovou katastrofou, která může poškodit jak finanční rovnováhu firmy, tak dobré vztahy s obchodními partnery. A přitom se občasným technickým závadám nevyhne prakticky žádný stroj. Buďte prozíraví a zvažte, co by pro firmu představoval denní, týdenní, nebo dokonce měsíční výpadek výrobního zařízení.

23.09.2019 | 4 min

2. díl: Jak si pojistit rizikové faktury?

Pro každého podnikatele jsou dlouhodobě neuhrazené faktury nepříjemnou zkušeností. Jejich vymáhání na vlastní pěst je zdlouhavý proces s nejistým výsledkem, který stojí hodně energie, času i peněz. Těmto starostem se lze vyhnout díky pojištění rizikových faktur.

19.03.2018 | 6 min

1. díl: Na co by měl zaměstnavatel myslet při nemocenském pojištění?

Nemocenského pojištění jsou účastni zaměstnanci povinně a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) dobrovolně. Specifickou situací je, kdy zaměstnanec je činný na základě dohody o provedení práce – zde účast na nemocenském pojištění vzniká, pokud rozhodný příjem překročil částku 10 tisíc korun.