Pojištění

29.11.2022 | 4 min

6. díl: Podnikáte? Nezapomeňte si sjednat pojištění odpovědnosti v podnikání

Pojištění odpovědnosti si většina lidí spojí a vlastnictvím nemovitosti nebo s cestováním. Víte ale, že byste na něj neměli zapomínat ani při podnikání? Dokáže vás ochránit před milionovými škodami, ale také pomůže v případných sporech s klienty.

04.11.2019 | 7 min

5. díl: Minimalizujte rizika podnikání pomocí pojištění finančních rizik

Pojištění finančních rizik je specifická oblast pojištění, která kryje především schopnost dostát závazkům ať už vašich vůči klientům, nebo naopak odběratelů vůči vám. Nabídka pojistek se stále rozšiřuje, můžete si pojistit jak rizikové faktury a schopnost splácet, tak smluvní záruky. Seznamte se s pojistkami, jaké jsou na trhu k mání, abyste znali své možnosti.

28.10.2019 | 4 min

4. díl: I výrobní stroj se dá pojistit

Pro výrobní firmy, jejichž podnikání stojí na nepřetržitém provozu průmyslových strojů, je i několikadenní výpadek hotovou katastrofou, která může poškodit jak finanční rovnováhu firmy, tak dobré vztahy s obchodními partnery. A přitom se občasným technickým závadám nevyhne prakticky žádný stroj. Buďte prozíraví a zvažte, co by pro firmu představoval denní, týdenní, nebo dokonce měsíční výpadek výrobního zařízení.

23.09.2019 | 4 min

3. díl: Jak si pojistit rizikové faktury?

Pro každého podnikatele jsou dlouhodobě neuhrazené faktury nepříjemnou zkušeností. Jejich vymáhání na vlastní pěst je zdlouhavý proces s nejistým výsledkem, který stojí hodně energie, času i peněz. Těmto starostem se lze vyhnout díky pojištění rizikových faktur.

26.03.2018 | 4 min

1. díl: 6 nejčastějších chyb, které podnikatelé dělají při pojišťování firmy

Pojistit dnes můžete téměř cokoliv a firma samotná není výjimkou. Někdy možná pojištění naštěstí ani nevyužijete. Kalamity ale přicházejí znenadání a nakonec jste za vhodné pojištění rádi. Není ale pojištění jako pojištění a snadno v něm můžete udělat mnoho chyb. Jaké chyby jsou nejčastější?