Podnikání na vedlejší úvazek

27.01.2022 | 5 min

4. díl: Jste OSVČ a plánujete založit rodinu? Zjistěte, jak je to s mateřskou a rodičovskou dovolenou v roce 2022

Jak vysokou mateřskou budu pobírat, když jsem v posledních letech podnikala? Můžu během mateřské a rodičovské dovolené podnikat? Jak je to s platbami zdravotního a sociálního pojištění? A může být na mateřské i otec dítěte? To jsou nejčastější dotazy OSVČ, které se připravují na příchod dítěte. My jsme pro vás na všechny tyto důležité otázky připravili odpovědi.

29.10.2018 | 8 min

3. díl: Podnikejte při mateřské dovolené. Jak na to?

Narození dítěte úplně změní váš dosavadní život. I když je péče o miminko jistě naplňující, časem vám může pracovní proces chybět. V tuto chvíli máte prostor se zamyslet, zda byste chtěla začít se samostatně výdělečnou činností, která by se po rodičovské dovolené mohla stát i hlavním zdrojem vašich příjmů. Kdy jindy si podnikání vyzkoušet?

01.10.2018 | 5 min

2. díl: Podnikejte jako student. Jak na to?

I jako student se můžete stát podnikatelem, a navíc vám to přinese jisté výhody. Zjistěte, jaké administrativní úkony je potřeba zařídit a jaké povinnosti tím pro vás vzniknou.

03.09.2018 | 7 min

1. díl: Podnikejte jako zaměstnanec. Jak na to?

Podnikání na vedlejší úvazek je výhodné pro ty, kdo si chtějí ověřit svůj podnikatelský nápad nebo kdo si chtějí přivydělat k práci. Má ale svá úskalí. Co je potřeba zařídit a na co dát pozor?