Podnikání na vedlejší úvazek

27.04.2023 | 5 min

6. díl: Podnikání jako OSVČ při studiu krok za krokem

Pokud si chcete přivydělat při studiu, máte hned několik možností. Kromě dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce můžete pracovat i na živnost. Nespornou výhodou práce na živnost při studiu je skutečnost, že se podnikání řadí mezi vedlejší samostatně výdělečné činnosti, které jsou spojené s mírnějšími podmínkami i nižšími platbami než hlavní výdělečná činnost. Jak živnost při studiu založit a jaké povinnosti jsou s podnikáním studentů spojené?

08.09.2022 | 3 min

5. díl: Vše, co potřebujete vědět o podnikání v důchodu

Z evidence České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že ke konci roku 2021 bylo v České republice 1,078 milionů OSVČ, kteří si samostatnou výdělečnou činností opravdu vydělávají. Z tohoto počtu je 634 tisíc těch, kteří mají samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní výdělek a 444 tisíc těch, kteří ji mají jako vedlejší výdělek. Mnoho z nich si přivydělává právě v důchodu. Jaká jsou specifika podnikání v důchodu?

27.01.2022 | 5 min

4. díl: Jste OSVČ a plánujete založit rodinu? Zjistěte, jak je to s mateřskou a rodičovskou dovolenou v roce 2022

Jak vysokou mateřskou budu pobírat, když jsem v posledních letech podnikala? Můžu během mateřské a rodičovské dovolené podnikat? Jak je to s platbami zdravotního a sociálního pojištění? A může být na mateřské i otec dítěte? To jsou nejčastější dotazy OSVČ, které se připravují na příchod dítěte. My jsme pro vás na všechny tyto důležité otázky připravili odpovědi.

29.10.2018 | 8 min

3. díl: Podnikejte při mateřské dovolené. Jak na to?

Narození dítěte úplně změní váš dosavadní život. I když je péče o miminko jistě naplňující, časem vám může pracovní proces chybět. V tuto chvíli máte prostor se zamyslet, zda byste chtěla začít se samostatně výdělečnou činností, která by se po rodičovské dovolené mohla stát i hlavním zdrojem vašich příjmů. Kdy jindy si podnikání vyzkoušet?

01.10.2018 | 5 min

2. díl: Podnikejte jako student. Jak na to?

I jako student se můžete stát podnikatelem, a navíc vám to přinese jisté výhody. Zjistěte, jaké administrativní úkony je potřeba zařídit a jaké povinnosti tím pro vás vzniknou.

03.09.2018 | 7 min

1. díl: Podnikejte jako zaměstnanec. Jak na to?

Podnikání na vedlejší úvazek je výhodné pro ty, kdo si chtějí ověřit svůj podnikatelský nápad nebo kdo si chtějí přivydělat k práci. Má ale svá úskalí. Co je potřeba zařídit a na co dát pozor?