40. díl: Zasáhla vaše podnikání pandemie? Využijte státní záruční programy na maximum

Pandemie a s ní spojená vládní opatření zasáhla většinu tuzemských i zahraničních podnikatelů. Využijte státní podpůrné záruční programy, které vašemu podnikání pomohou překonat výpadek příjmů i financovat nezbytné investice. Jak na to?

Ani v době pandemie nezapomínejte na investice

Pokud vaše podnikání zasáhla pandemie, jistě řešíte především výpadek příjmů, udržení zaměstnanců či úhrady pohledávek. Ovšem myslet byste měli i na budoucnost – s otevřením ekonomiky buďte připraveni na nové výzvy, které tato doba přináší. A právě investice jsou pro budoucnost vašeho podnikání nyní klíčové.

Vláda ČR si uvědomuje důležitost restartu ekonomiky po pandemii, a proto přišla s novým programem COVID III Invest, který umožňuje investiční financování prostřednictvím úvěru se státní zárukou až do výše 90 mil. Kč.

Co poskytuje program COVID III – Invest českým podnikatelům?

  • Investiční úvěr až do výše 90 mil. Kč, který lze použít na investice do hmotného i nehmotného majetku,
  • státní záruku až do výše 90 % úvěrového rámce, s dobou platnosti max. 6 let,
  • program je určen podnikatelům podnikajícím v ČR – fyzickým osobám i firmám do 500 zaměstnanců.

Jak získat úvěr COVID III – Invest?

O úvěr COVID III – Invest žádáte prostřednictvím své banky. Pro získání úvěru proto kontaktujte svého bankéře, který s vámi projde detaily a sestaví vám individuální nabídku. Veškerou administrativu za vás vyřídí vaše banka a vy můžete svůj čas věnovat dalšímu rozvoji vašeho podnikání. 

Nedostatek likvidity vyřešíte díky programu COVID III – Provoz

Podnikatelé v době pandemie nejčastěji řeší výpadek příjmů a s tím spojenou neschopnost provozního financování. V případě náhlého nedostatku likvidity lze využít státní záruční program COVID III Provoz.

Prostřednictvím tohoto programu můžete získat úvěr na provozní náklady až do výše 50 mil. Kč, který vám pomůže překlenout nelehké období. Stát pro tyto úvěry poskytuje záruku po dobu 3 let až do výše 90 % úvěrového rámce. Oprávněnými žadateli jsou podnikatelé podnikající v ČR, a to fyzické osoby i firmy do 500 zaměstnanců.

O úvěr COVID III – Provoz můžete rovněž zažádat u svého bankéře, který s vámi nastaví individuální podmínky a vyřídí za vás veškerou potřebnou administrativu.


Zpět