27. díl: Podcast MakroMixér s Petrem Koblicem, generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha

Přinášíme vám 27. díl ekonomického podcastu MakroMixér Jana Bureše a Roberta Brešťana. Tentokrát s Petrem Koblicem, generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha, členem představenstva vídeňské burzy a prezidentem evropské federace burz FESE. Například o tom, jak by mělo vypadat správně složené portfolio a jak vypadá jeho osobní, proč není idea zestátněného ČEZ vůbec dobrý nápad, jak v Česku motivovat nové investory a zda by pomohly zaměstnanecké akcie.

Poslouchejte MakroMixér: O penězích, byznyse, ekonomice a trzích. S nadhledem a chytrými hosty.

POSLOUCHEJTE NA:

Jan Bureš

Jan Bureš je hlavní ekonom Patria Finance a seniorní ekonom KBC/ČSOB. V roce 2020 působil v Ekonomickém poradním týmu při krizovém štábu vlády. Dříve také jako člen poradního sboru ekonomů při Ministerstvu financí hodnotícím dopady přijetí eura na ekonomiku ČR. Je krom jiného spoluautorem publikace Měnová integrace – Náklady a přínosy členství v měnové unii. Pro klienty skupiny ČSOB připravuje ekonomické diskuze pod názvem Ranní káva s Janem Burešem.

Robert Břešťan

Přední český novinář, šéfredaktor serveru HlídacíPes.org. V minulosti působil například v české redakci BBC, v Českém rozhlase, v Hospodářských novinách a jako šéfkomentátor týdeníku Ekonom.

HlídacíPes.org je nezávislý analyticko-investigativní server, vznikl v září 2014 v reakci na razantní změny v tuzemských médiích, provozuje žurnalistiku ve veřejném zájmu a stojí na podpoře svých čtenářů a podporovatelů.


Zpět