Podnikatelský plán v kostce & Lean Canvas

Vaše mapa k úspěchu v podnikání

Dokument Podnikatelský plán v kostce slouží jako průvodce vašimi podnikatelskými záměry a pomůže vám stanovit si cestu k dosažení vašich cílů.

Jeho smyslem je definovat nejdůležitější body vašeho podnikání a ujasnit si, co přesně, komu a jak chcete nabízet. Pomocí návodných kategorií vás krok po kroku povede, abyste si určili vaše podnikatelské příležitosti, konkretizovali své první zákazníky nebo se zamysleli nad svou marketingovou strategií či cenotvorbou. Společně s nástrojem Lean Canvas vám hned na začátku bude účinným pomocníkem pro vaši úspěšnou podnikatelskou strategii.

S dokumentem prosím pracujte podle vlastních potřeb. Není nutné vyplňovat všechny položky, ale použít je spíš jako návod či inspiraci.

Jedním z nejznámějších business modelů je Lean Canvas, pomocí kterého si můžete utřídit své obchodní představy tím, že je převedete na papír, do přehledné tabulky. Udává směr, kterého se při podnikání máte držet. Tento podnikatelský plán je vhodný jak pro začínající, tak pro zavedené podnikatele. Předkládáme vám jeho českou verzi včetně předvyplněného příkladu, který můžete rovnou editovat v PDF.

 

Podnikatelský plán Lean Canvas - prázdný vzor
Podnikatelský plán Lean Canvas - předvyplněný editovatelný vzor